1 2 3 4 5

Wilco eski bir woswosda

Wilco Bolulu aşcılarla birlikte mutfakta

Wilco at arabası kullanırken

Wilco Mardinlilerle birlilkte antik kentte

Wilco Kütahya'da kahvede

Enjoys

Rate this item
(1 Vote)

Her yolculuğun sonunda bana kalanlar, renkli bir taş olup cebime düşer, en azından ben öyle düşünmeyi, hayal etmeyi pek severim.

Yenileri için yanıp tutuştuğum, birer hazine, paha biçilmez, rengarenk yaşanmışlıklar onlar, benim için ve ben onları toplamaya 1963 yılında, Hollanda Bussum'da başladım.

Henüz küçük bir çocukken, ailemin vazgeçilmezi olan karavan ve kamp tatilleriyle bana kazandırdıkları doğa ve seyahat sevgisi beni olmadık maceralara sürükledi. Öyle ki, bahçıvanlıktan çevre aktivistliğine uzanan garip ve engebeli bir yolla hayatımın vazgeçilmezi olup çıktı. Bu cebime attığım ilk renkli taşımdı.

Sonraki yıllarda babamın izinden gitmeye karar verdim ve aşçılık okuluna başladım. Desteği ve özverisiyle, belki biraz da ondan kapmayı başardığım yeteneğiyle 4 senelik okulu 2 senede bitirip mezun oldum. O yıllarda beni adeta büyüleyen Fransız mutfağında ustalaşmaya çalıştım. Lezzetin peşinde, babamın izinden gittiğim bu serüvende, yine farklı renklere boyanıp düştü cebime yeni taşlarım.

Read 1000 times

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.